piątek, 10 maja 2013

Rodzaje i style tatuaży

Jest wiele różnych stylów tatuażu - wyróżniamy -

- Czarno-szary (Black and grey) - jak sama nazwa wskazuje, stosuje się w nim tylko odcienie czerni i szarości.

- Tradycyjny (Traditional) - ten tatuaż charakteryzuje się czarnymi, śmiałymi konturami, silnymi, czarnymi cieniami i żywymi kolorami.


- Subtelny (Fineline) - praca zawierająca często bardzo wiele szczegółów, misterna. Bardzo delikatne kontury.


- Kultowy (Tribal) -  należy do jednych z najbardziej powszechnych trwałych ozdób ciała. Ich nazwa pochodzi od słowa plemię, plemienny. Znane są one od setek lat – kiedyś używane były do oznaczenia członków danej społeczności czy grupy. Takie tatuaże ulegają ciągłym przemianom stając się coraz bardziej złożonymi pod względem projektu i stylu.  Tatuaże plemienne to czarne, zdecydowane kształty.


- Realistyczny (Realistic) - fotograficzna dokładność. pracy, zwykle portrety i sceny naturalne inaczej zwany 3d.


- Na życzenie (Custom) - oryginalna praca zaprojektowana specjalnie na zamówienie.


- Orientalny (Oriental) - to styl polegający na innym „podejściu” do tatuażu, używający całego ciała jako płótna, w przeciwieństwie do stylu zachodniego,
 który polega na dorabianiu tatuaży to tu, to tam, w zależności od nastroju. Charakterystyczne dla tego stylu są wzory splątane oraz postacie ze wschodniej mitologii.


- Biomechanika (biomechanic tattoo) - wg mnie najbardziej efektowny styl, zaraz po tatuażach yakuzy. Charakteryzuje się połączeniem ciała ludzkiego oraz elementów mechanicznych (machinerii).


- Tatuaż nowozelandzki ( New Zealand) – tatuaż indywidualny dla każdego tatuującego. Dominują tu głównie wzory zbliżone do tribali, przy czym każdy ma swoje osobiste znaczenie.


- Tatuaż japoński (Japanese) – czerpie z legend oraz tradycji, wykorzystuje często odwołania do czterech żywiołów: ognia, wody, ziemi i powietrza. Są charakterystyczne nie tylko dla obszaru Japonii,
występują i cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie. To, co je odznacza to tradycyjna technika ich wykonania oraz piękna kompozycja.


- Tatuaż Celtycki (Gaelic) -  kultura celtycka sięga tysiące lat wstecz.
W całej Irlandii można znaleźć wiele symboli sztuki celtyckiej.
Niezwykle popularne są wizerunki celtyckich krzyży i tym podobne ozdoby ciała. Większość celtyckich wzorów tatuaży pochodzi z Irlandii. Moda na celtyckie tatuaże pojawiła się wraz ze wzrostem popularności rękodzieła wykonanego z kamienia i metalu.Tatuaże przedstawiające celtycki węzeł są jednymi z najbardziej popularnych i powszechnych wzorów. Przedstawiają supły, które nie mają końca, symbolizujące niekończący się cykl śmierci i ponownego narodzenia. Dużym powodzeniem cieszą się także celtyckie tatuaże przedstawiające zwierzęta. Ich projekty są podobne do wizerunków węzłów, z tym że liny zazwyczaj kończą się na głowach, kończynach czy ogonach przedstawianego zwierzęcia.


ponadto-

Tatuaż ozdobny - klasyczny tatuaż, który polega na wprowadzeniu barwnika po to, aby uzyskać pożądane kształty, no i wzory


Tatuaż brokatowy - utrzymuje się do tygodnia, bardzo się błyszczy, efektownie ozdabia ciało. Taki tatuaż można przyczepić sobie samemu przy pomocy specjalnych nalepek.


Tatuaż z henny - za pomocą henny barwi się naskórek, a nie wprowadza go w skórę. Taki tatuaż znika sam po 2 - 3 tygodniach, tak zwany wakacyjny


Biotatuaż - wykonuje się go podobnie, jak zwykły tatuaż, więc nie różni się od niego wyglądem. Różnicą jest jego trwałość, ponieważ znika on po 3- 5 latach z ciała.


Tatuaż wykonywany w solarium - składa się z maleńkich naklejek, a potem umieszcza na ciele przed opalaniem. W rezultacie uzyskujemy niewielki ślad w jaśniejszym kolorze od naszej opalenizny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz